OSJEČKE ODBOJKAŠICE POMAŽU CENTRU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE “IVAN ŠTARK”

U subotu, 03. prosinca obilježio se Međunarodni dan osoba s invaliditetom, a ŽOK Osijek odlučio je to obilježiti na poseban način. Odbojkašice grada na Dravi željele su pomoći štićenicima Centra za odgoj i obrazovanje Ivan Štark, u suradnji s Domom zdravlja Osijek.

U dvorani Gradski vrt u subotu u 20:00 sati odigrao se derbi hrvatskog odbojkaškog prvenstva između ŽOK Osijeka i OK Marine Kaštela gdje su se prikupili dobrovoljni prilozi za Centar Ivan Štark. Ulaz na veliku utakmicu je bio potpuno besplatan, a na ulazima u dvoranu su se skupljala sredstva za namjenu pomoći najpotrebnijima.

ŽOK Osijek je u četvrtak posjetio poludnevni boravak Centra na Briješću gdje su u zajedničkom druženju sa štićenicima već najavili pomoć i podršku u njihovom radu.

Nakon utakmice u subotu, odbojkašice Osijeka su prikupljenih 2000kn donirale Centru za odgoj i obrazovanje Ivan Štark.

Odbojkašice Osijeka pružile su vrlo dobar otpor lideru hrvatskog prvenstva Marini Kaštela, no kod kuće su ipak poražene s 3:0 u setovima. No, ni u jednoj dionici favorizirane gošće nisu nadigrale ekipu Darija Fančovića, koja je bila bitno oslabljena neigranjem Ivane Grubeše i Ive Barunčić. U sva tri seta Osječanke su imale svojih šansi, rezultat je većim dijelom igre uglavnom bio izjednačen ili na strani domaćina, ali samo do završnice sve tri dionice. Kada je bilo najvažnije, iskusne gošće su ubacivale u brzinu više i okretale stvari u svoju korist.

– Dobile su nas na iskustvo – bio je prvi komentar trenera osječkih odbojkašica Darija Fančovića, koji je nakon utakmice tražio nekoliko trenutaka da se smiri.

Nije bilo lako treneru, njegova ekipa upisala je poraz od 3:0, iako se činilo da je u svakom setu bila vrlo blizu. Najbolju priliku da uzmu bar set odbojkašice Osijeka imale su u drugoj dionici kada su vodile 20:16, potom i 22:18, ali Kaštelanke su na iskustvo, ali i nizom dobrih poena i to okrenule. Zahvaljujući pogreškama domaćina i dobrim prolazima Račić, Šipić i Vukić, uspjele su nadoknaditi zaostatak i preokrenuti rezultat za, na kraju, uvjerljivu pobjedu.

– To je razlika između njih i nas, nama nedostaju ovako jake utakmice. Prave ekipe igraju ‘li-la’ do sredine seta, a onda ‘stisnu’ i privedu stvari kraju u svoju korist. S druge strane mi igramo dobro do 20. poena, a onda ne znamo završiti set. Nisu nas Kaštelanke pobijedile, pobijedili smo sami sebe. Nekoliko ‘outa’ u završnici svakog seta bilo je presudno za naš uvjerljiv poraz – dodao je Fančović.

Mlada ekipa Osijeka izgubila je od lidera prvenstva, no igrom nije razočarala.

– Igrali smo dobro, zato ovaj uvjerljiv poraz ovako teško pada. Ne mogu svojoj ekipi ništa zamjeriti, posebice jer smo igrali bez naše kapetanice Grubeše, koja itekako nedostaje – dodao je Fančović.