POBJEDA HRVATSKE NAD AZERBAJDŽANOM

Stadion Gradski vrt je u ponedjeljak, 13.10., ugostio reprezentacije Hrvatske i Azerbajdžana pokazavši pritom još jednom kako Osijek može biti itekako dobar domaćin za utakmice ovog kalibra. Gosti se nisu najbolje proveli uz razigranog domaćina pa su tako u Osijeku poraženi i poniženi s čak 6:0. Golijadu otvara Andrej Kramarić već u 11. minuti, a popisu strijelaca ubrzo se pridružuju i Ivan Perišić (2 puta) i Marcelo Brozović koji stavlja točku na 'i' u završetku prvog poluvremena.

Iz kaznenog udarca Modrić zabija za vodstvo od 5:0 u 55. minuti, a nesretni Azerbajdžanci su uz 'pomoć' svog kapetana uveli loptu u vlastiti gol za konačnih 6:0. Pobjeda je najavljivana i očekivana, pa je možda zbog toga izostala uobičajena navijačka euforija kako uoči tako i nakon utakmice.

Kako god bilo,Hrvatska reprezentacija je upisala još jednu pobjedu, treću u nizu od početka kvalifikacija i s maksimalnim brojem bodova stoji uz bok Italiji, iako Hrvatska ima znatno bolju gol razliku što je i dobra najava za utakmicu koja slijedi.